PROJECT PASSPORT:
Dom wielorodzinny 
Lokalizacja: Poznań, Wille Bukowska
Program: Projekt wnętrz
Rok: 2022
Realizacja: 2023
Powierzchnia użytkowa: 120 m2 
Team:
Projektant: Magdalena Bień,
Asystent projektanta: Agnieszka Cygan
Wizualizacje i fotografie: Sandra Radys 

https://www.internidecor.com/

Od samego początku przystąpienia do projektu głównym założeniem była wysoka funkcjonalność. Poznanie bliżej właścicieli, określenie ich potrzeb było  niezwykłą bazą do dalszej współpracy i kluczem do stworzenia dobrego, indywidualnego projektu. Wnętrza miały być minimalistyczne, jednocześnie z akcentem kolorystycznym.

Wiąz naturalny jest elementem który spaja projekt w całość. W otwartej kuchnia na salon czy w indywidualnie zaprojektowanej przez nas zabudowie TV. W tym meblu ciepły odcień drewna jest zestawiony z blachą Corten, która wyłania się po uchyleniu frontów. Za którymi ukryty został telewizor. 

Otwartą na salon kuchnia zaprojektowaliśmy został tak by zapewnić jak największą ergonomię. Jednocześnie uwzględniając pasję inwestorów do przygotowywania kawy zaprojektowaliśmy tak przestrzeń na to idealne miejsce.

Wyraźnym akcentem są dwie łazienki. Pierwsza z nich znajduje się na parterze – posiada akcent kolorystyczny różnych odcieni zieleni na mozaice. Dla podbicia efektu mozaiki szyba prysznicowa wykonana została ze szkła typu industrial z delikatną siatką. Daje to niesamowite efekty świetlane i załamuje wizualnie krawędzie przestrzeni.

Druga na piętrze ze strukturalnym i podświetlonym kamieniem na ścianie za wanną z grą różnych świateł i odbić. Utrzymana w kolorystce całego domu.

Podział na piętra pozwolił nam w naturalny sposób odgrodzić przestrzeń dzienną od nocnej. Kondygnacja jest strefą znacznie bardziej intymną i prywatną. Znajdziemy tutaj sypialnie, pokój dziecka oraz chillroom. Ten ostatni z wymienionych pokoi ma zapewnić mieszkańcom możliwość realizacji ich pasji jaką jest joga i medytacja, będąc jednocześnie strefą odpoczynku.

W wejściu do pokoju znajdują się piękne wysokie drzwi, wykonane ze szkła ornamentowego. Za dnia szkło niezwykle przepuszcza światło, które oświetla również korytarz, klatkę schodową.

widok na zabudowę TV, element zamykany
detale mebla, połączenie Corten i drewna
widok na fragment salonu
bok zabudowy to miejsce na książki
ceramika i sztuka, detale we wnętrzach
minimalistyczne światło w holu
żywice epoksydowe i drewno, połączenie w kuchni
zgaszona zieleń i szarość, łazienka na partnerze
industrialny charakter łazienki
detale w meblach
industrialny charatker szkła w prysznicu
ambient light, idalne kolory i faktury
łazienka z drewnem naturalnym
chill and yoga room
pokój dziecka
Share:

This website is using cookies to improve the user-friendliness. You agree by using the website further.