PROJECT PASSPORT:
Apartament
Lokalizacja: Wrocław
Program: Projekt wnętrz, nazrór auroski, nadzór inwestorski.
Rok: 2021-23
Powierzchnia użytkowa 85 m2 
Team: Magdalena Bień- lead designer,
Wizualizacje: Sandra Radys,
Asystent: Agnieszka Cygan
Projekt konstrukcji antresoli: Linar projekt
Realizacja i wykonanie: Ango sp. z.o.o

Bulwar Staromiejski to odtworzony kawałek śródmieścia we Wrocławiu.  Zrewitalizowany kompleks mieszkalno usługowy położony jest na nad rzeką Odrą z widokiem na nią. Jest zabytkowym budynkiem będącym kiedyś szpitalem miejskim zbudowanym na początku XX wieku.

Jeden z apartamentów, który został zaprojektowany w tym kompleksie ma wysokość 4,6 m. Projekt wnętrza obejmował przebudowę pomieszczeń i dobudowanie antresoli.Konstrukcja antresoli opiera się tylko i wyłącznie na ścianach nośnych i znajduję się nad częścią salonu, korytarzem i kuchnią i łazienką. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy dodatkowe 23 m2 powierzchni mieszkania w pełni użytkowe.

Przestrzeń na antresoli to miejsce do pracy i relaksu z widokiem na rzekę.
W głebi antresoli nad toaletą znajduję się pralnia i suszarnia. Na antresolę prowadzą minimalistyczne samonośne schody zaprojektowane nad blatem kuchennym. Pod antresolą znajduje się otwarta przestrzeń z kuchnią i living roomem.
Stonowana kolorystyka apartamentu, zastosowane materiały wysokiej jakości to naturalne tkaniny: wełna, len oraz drewno min.: wiąz i dąb lekko modyfikowane. Kolory to naturalne drewno, jasne szarości, odcienie rudego, kilka akcentów w kolorze granatu albo złamane biele.
Ciepło wnętrzu nadają piękne jasno szare lniane zasłony w strzelistych zabytkowych oknach.
Fronty meblowe wzdłuż kuchni, korytarza w sypialni to połączenie modyfikowanego wiązu i gładkiej laminowanej płyty meblowej. Podział frontów jest kontynuacją linii blatu, wszystkie elementy meblowe mają tą jedną linię horyzontalną.
Akcentem w stonowanym wnętrzu nawiązującym do stylu japandii jest biało szary marmur Imperial gray i bardzo mocnym rysunkiem szaro-złotych żył. W projekcie zastosowane są produkty wysokiej jakości. Wszystkie detale i elementy starannie dobrane, meble stojące to klasyki designu skandynawskiego i hiszpańskiego. 

W maju 2023 Bulwar Staromiejski został ikona archtektury Wrocławia ostatnich 33 lat według czytelników gazyty wyborczej: LINK https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29693927,oto-nowa-ikona-architektury-wroclawia-pokonal-afrykarium-i.html

foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
foto: Tom Kurek,
Share:

This website is using cookies to improve the user-friendliness. You agree by using the website further.